Matlagningspaket ”Kombinera” Gasolkök Med Gasolkamin
Det ursprungliga priset var: 3085 kr.2785 krDet nuvarande priset är: 2785 kr.
Matlagningspaketet innehåller gasolkök Parker 2-lågigt, samt vårat egna slangkit ”Parkoppla” som är framtaget för att enkelt kunna ansluta gasolköket till valfri gasolkamin. Det betyder att du kan använda vårat gasolkök tillsammans med din gasolvärmare på samma gasolflaska.
Beskrivning
Matlagningspaketet innehåller gasolkök Parker 2-lågigt, samt vårat egna slangkit ”Parkoppla” som är framtaget för att enkelt kunna ansluta gasolköket till valfri gasolkamin. Det betyder att du kan använda vårat gasolkök tillsammans med din gasolvärmare på samma gasolflaska.
Fördelar
- Endast en gasolflaska behövs.
- Värme och matlagning samtidigt.
- Lätt att ansluta med snabbkoppling.
- Redo dagen det blir strömlöst hemma eller i stugan.
Ytterligare information
Gasolkök Parker 2-lågig Inomhusbruk
| Effekt låga | 1600/2100 W |
|---|---|
| Färg | Vit |
| Antal brännare | 2 st |
| Användningsområde | Inomhusbruk |
| Gastryck | 30 mbar |
| Gasolförbrukning | 254 gram/tim |
| Diameter slang | 8 mm |
| Mått (B x H x D) | 49,5 x 10,5 x 29,5 (cm) |
| EAN/GTIN | 8052780600330 |
| Varumärke | Parker |
Regulatorset PARKOPPLA
| Diameter | 8 mm |
|---|---|
| Rekommenderad gasoltub | P6, PC10, PC5 |
| Varumärke | IGT |
| EAN/GTIN | 5704122009778 |