Paketpris Gasolgrill Napoleon Legend 425
Det ursprungliga priset var: 10758 kr.10579 krDet nuvarande priset är: 10579 kr.
Nu har vi satt ihop ett paketerbjudande med en av Napoleons populära gasolgrillar. Paketet innehåller allt du behöver för att snabbt kunna sätta igång och grilla direkt efter leverans, inklusive fylld gasolflaska. Bara hos oss!
Beskrivning
Legend 425 är en kompakt gasolgrill med fyra brännare och mångsidiga funktioner.
Det effektiva grillsystemet i Legend-grillarna består av bottenbrännare i rostfritt stål som tänds med ett pålitligt JETFIRE-tändsystem™. Emaljerade droppskydd placerade ovanpå brännarna jämnar ut värmen i grillen och skyddar brännarna från vätskor som droppar från grillgallret. Under grillning samlas vätskor och fett som droppat från maten ner i det heta droppskydden, vilket gör att det förångas, och återvänder tillbaka till den tillagade maten, detta tillför fukt till dess yta och därmed saftighet.
Allt man önskar
Denna högkvalitativa grill är också lätt att rengöra och underhålla, vilket gör den till en riktig dröm för alla grillentusiaster. Så oavsett om du är en erfaren grillmästare eller bara gillar att grilla ibland så kommer du att älska denna stilrena grill med riktigt hög kvalitet.
Fördelar
- Napoleon’s JETFIRE™ teknik ger snabb och säker tändning varje gång, vilket ger användaren en trygg upplevelse.
- Med Napoleons konstruktion får du en jämnt fördelad värme över hela grillytan för bästa resultat.
- ACCU-PROBE™ termometern ger en exakt temperaturmätning, vilket hjälper dig att uppnå rätt temperatur för matlagning.
- Sidohyllorna ger dig extra avlastningsyta vid grillen och är dessutom fällbara för enkel förvaring.
- Värmehyllan ger dig extra yta för tillagning eller varmhållning av maten.
- Napoleon Legend är enkel att rengöra och underhålla, eftersom dropptråget töms framifrån.
- 10 års garanti! – En av marknadens bästa garantier. Se garantiförklaring!
- Slang och regulator ingår!
Ytterligare information
Gasolgrill Napoleon Legend 425
| Varumärke | Napoleon |
|---|---|
| EAN/GTIN | 629162143655 |
| Effekt Gasol | 13,6 kW |
| Djup | 64 cm |
| Bredd | 132 cm |
| Höjd | 116 cm |
| Material galler | Gjutjärn |
| Vikt | 55 kg |
| Garanti | 10 års garanti |
| Färg | Svart |
| Primär grillyta | 60×45 cm |
| Antal brännare | 4 st |
| Termometer | Integrerad |
| Egenskaper grillar | Termometer |
| Användningsområde | Utomhusbruk |
Grillöverdrag Napoleon Freestyle & Legend 365/425
| EAN/GTIN | 629162614445 |
|---|---|
| Varumärke | Napoleon |
Gasolflaska PC10 Inklusive Gasol
| Varumärke | HEXAGON RAGASCO |
|---|---|
| Riskvärde | ADR 30 |
| Flaskvolym | 23,8 Liter |
| Gasolinnehåll | 10 kg |
| Material | Komposit / Plast (Glasfiberarmerad polymer) |
| Höjd | 59 cm |
| Diameter | 30,5 cm |
| Totalvikt inklusive gasol | 15,4 kg |
| Tomvikt | 5,4 kg |
| Levereras Inklusive Gasol | Ja |
Grilltång Napoleon 41 cm
| Varumärke | Napoleon |
|---|---|
| Material | Rostfritt stål |
Grillborste Napoleon
| Varumärke | Napoleon |
|---|---|
| EAN/GTIN | 629162621184 |