MASTER 18kW-33kW Värmekanon
Det ursprungliga priset var: 4390 kr.4190 krDet nuvarande priset är: 4190 kr.
Gasolvärmare/värmekanon tillverkad av Master som är världens största tillverkare av Dieselvärmare. Lämplig för uppvärmning av större lokaler som verkstäder, lager m.m.
I lager
Beskrivning
Gasolvärmare/värmekanon tillverkad av Master som är världens största tillverkare av Dieselvärmare. Lämplig för uppvärmning av större lokaler som verkstäder, lager m.m. Värmarna är av högsta kvalitet och har det högsta förbränningsvärdet i klassen. Slang och regulator ingår! 2 års garanti!
Fördelar:
- Hög effekt på 33 kW.
- Otroligt hög kvalité.
- Går att samköra med Termostat som gör att du kan ställa in temperaturen ni vill ha i rummet på termostaten och värmaren startar och stoppar själv.
- Värmer snabbt upp större lokaler och utrymmen.
- Kraftig fläkt!
- Högsta förbränningsvärdet i klassen.
- 2 års garanti!
Ytterligare information
| Effekt Gasol | 18 kW – 33 kW |
|---|---|
| Gasolförbrukning | Ca 2,4 kg/h (max) |
| Gastryck | 0,75 – 1,5 bar |
| Spänning | 0,32 A |
| Färg | Gul |
| Luftflöde | 1000 m³/h |
| Tändsystem | Automatisk piezotändning |
| Fläkt | Med fläkt |
| Egenskaper Byggvärmare | Fläkt, Termostat kan anslutas |
| Brännkammare | Rostfri |
| Material | Pulverlackerad stål |
| Termostat | Termostat kan anslutas |
| Överhettningsskydd | Ja |
| Mått (B x H x D) | 22 x 34,2 x 55,2 (cm) |
| Vikt | 9 kg |
| EAN/GTIN | 8053670890893 |