Paketpris Gasolgrill Landmann Cool Black 4.1 maxX
Det ursprungliga priset var: 13016 kr.12479 krDet nuvarande priset är: 12479 kr.
Vi har gjort ett paketerbjudande med vår populära serie gasolgrillar tillsammans med allt du behöver, inklusive en fylld gasolflaska. Bara att montera och börja laga mat!
Beskrivning
Landmann Gasolgrill Cool Svart 4.1 MaxX har fyra rostfria brännare på 3,65 kW vardera och en infragrill som når upp till 800 grader, får du maximal kraft och precision för perfekt stekyta. PTS-systemet och det robusta gjutjärnsgallret säkerställer en jämn värmefördelning över hela grillytan.
Cool Svart 4.1 MaxX har unika utdragbara lådor, inklusive en inbyggd kylbox för kylda drycker och ingredienser. Innanför skåpsluckan finns en dedikerad plats för gasolflaskan. Cool Black MaxX 4.1 kommer även utrustad med inbyggd instickstermometer.
Det dubbelt isolerade locket bevarar värmen effektivt och ger optimal tillagning. Den stilrena och robusta konstruktionen gör den till en både praktisk och estetisk lösning för din uteplats.
Den inbyggda infraröda sidobrännaren med en effekt på 4,0 kW i MaxX-zonen kan nå temperaturer upp till hela 800 grader. Det emaljerade gjutjärnsgallret garanterar exceptionell prestanda och mångsidighet vid tillagning.
Ytterligare information
Gasolgrill Landmann Cool Black 4.1 maxX
| Varumärke | Landmann |
|---|---|
| EAN/GTIN | 4067526075239 |
| Vikt | 55,5 kg |
| Mått (B x H x D) | 53,5cm x 121cm x 144,5cm |
| Antal brännare | 4st + 1 sidobrännare |
| Effekt | 14,6kW + 4kW(sidobrännare) |
| Rekommenderad gasoltub | PC10 |
Landmann Premium Skyddsöverdrag XL - Svart
| EAN/GTIN | 4065829005281 |
|---|---|
| Vikt | 1,9 kg |
| Mått (B x H x D) | 60cm x 100cm x 145cm |
Gasolflaska PC10 Inklusive Gasol
| Varumärke | HEXAGON RAGASCO |
|---|---|
| Riskvärde | ADR 30 |
| Flaskvolym | 23,8 Liter |
| Gasolinnehåll | 10 kg |
| Material | Komposit / Plast (Glasfiberarmerad polymer) |
| Höjd | 59 cm |
| Diameter | 30,5 cm |
| Totalvikt inklusive gasol | 15,4 kg |
| Tomvikt | 5,4 kg |
| Levereras Inklusive Gasol | Ja |
Landmann Regulatorset SE - 29 mbar
| Varumärke | Landmann |
|---|---|
| Gastryck | 29 mbar (max 16 bar inkommande tryck) |
| Längd på slang | 0,8 m |
Landmann Pure grilltång
| Varumärke | Landmann |
|---|---|
| EAN/GTIN | 4000810136247 |
| Längd | 46,5 cm |
| Material | Rostfritt stål |
Landmann Pure grillspade
| Varumärke | Landmann |
|---|---|
| EAN/GTIN | 4000810136216 |
| Längd | 42 cm |
| Material | Rostfritt stål |
Landmann Pure grillgaffel
| Varumärke | Landmann |
|---|---|
| EAN/GTIN | 4000810136230 |
| Längd | 42 cm |
| Material | Rostfritt stål |















