Hällmark Premiumset 58 cm
Det ursprungliga priset var: 3490 kr.2990 krDet nuvarande priset är: 2990 kr.
Hällmark Stekhäll Premium SET 58 cm är det perfekta valet för utomhusmatlagning. Setet innehåller en stekhäll, gasolbrännare, arbetsytor i trä, vindskydd och stabila ben. Perfekt för både trädgården och utflykter.
Endast 4 kvar i lager
Beskrivning
Hällmark Premiumset 58 cm är det ultimata valet för utomhusmatlagning. Setet ger dig allt du behöver för att komma igång direkt: en rymlig stekhäll, gasolbrännare, arbetsytor i trä, ett avlastningsbord, stabila ben, vindskydd i stål för gasolbrännaren och ett regulatorset. Du kan laga mat både hemma i trädgården, på altanen eller under en utflykt. En av de största fördelarna med Premium är de förbättrade funktionerna. Vindskyddet av stål skyddar inte bara bättre mot vinden, utan ger även en jämnare värmefördelning. Detta gör att du får ännu bättre resultat under matlagningen. Gasolbrännaren har också fått ett nytt vred med färgmarkering och reglage med fasta lägen, vilket gör att du får exakt kontroll över värmen – avgörande för perfekt matlagning.
Förhöj upplevelsen med tillbehör från Hällmark – Gasoltuben rekommenderar:
Ytterligare information
| Material Stekhäll | Varmvalsat stål |
|---|---|
| Antal brännare | 2 st |
| Gastryck | 30 mbar |
| slanganslutning | 10 mm |
| Rekommenderad gasoltub | P11, PC10, PC5 |
| Vikt | 24 kg |
| Effekt Gasol | 11,4 kW |
| Varumärke | Hällmark |
| EAN/GTIN | 7340115487031 |
Produktvideo
