Paketpris Gasolgrill Landmann Triton 4.1 MaxX Svart
Det ursprungliga priset var: 11516 kr.10979 krDet nuvarande priset är: 10979 kr.
Vi har gjort ett paketerbjudande med vår populära serie gasolgrillar tillsammans med allt du behöver, inklusive en fylld gasolflaska. Bara att montera och börja laga mat!
Beskrivning
Landmann gasolgrill Triton 4.1 MaxX Black är utrustad med fyra rostfria brännare för extra hög grillkapacitet. Det ena sidobordet har en infragrill som når extrema temperaturer på upp till hela 800 grader, perfekt för att skapa den ultimata stekytan. PTS-systemet och det kraftiga gjutjärnsgallret ger en jämn värmefördelning över hela grillytan. Den dubbla isoleringen i locket och det rymliga skåpet med dubbla dörrar ger optimal värmeisolering och förvaringsutrymme.
Triton 4.1 maxX är utrustad med fyra justerbara brännare i rostfritt stål, var och en med en imponerande effekt på 3,5 kW. Detta möjliggör finjustering av värmen för en perfekt grillning varje gång.
Triton maxX är utrustad med en infraröd sidobrännare som genererar intensiv hetta på upp till 800 grader. Uppnå betydligt högre temperaturer än med en vanlig brännare och skapa den perfekta stekytan som annars bara proffsen kan uppnå.
Med Modulus-gallerkonceptet kan du utöka grillens funktioner genom att byta ut den runda mittensektionen mot spännande tillbehör. Tillaga variationer som pizza, wokrätter eller stek på Landmann-grillar förberedda för Modulus, och göra matlagningen ännu roligare och mer variationsrik.
Triton maxX har även LED-belysta vred som ger grillen en snygg estetisk touch, och ser extra imponerande ut vid grillning på kvällen.
Ytterligare information
Gasolgrill Landmann Triton 4.1 MaxX - Svart
| Varumärke | Landmann |
|---|---|
| EAN/GTIN | 4067526006202 |
| Vikt | 52 kg |
| Mått (B x H x D) | 57cm x 120cm x 140cm |
| Antal brännare | 4st + 1 sidobrännare |
| Effekt | 3,5 kW per brännare |
| Rekommenderad gasoltub | PC10 |
Landmann Premium Skyddsöverdrag XL - Svart
| EAN/GTIN | 4065829005281 |
|---|---|
| Vikt | 1,9 kg |
| Mått (B x H x D) | 60cm x 100cm x 145cm |
Gasolflaska PC10 Inklusive Gasol
| Varumärke | HEXAGON RAGASCO |
|---|---|
| Riskvärde | ADR 30 |
| Flaskvolym | 23,8 Liter |
| Gasolinnehåll | 10 kg |
| Material | Komposit / Plast (Glasfiberarmerad polymer) |
| Höjd | 59 cm |
| Diameter | 30,5 cm |
| Totalvikt inklusive gasol | 15,4 kg |
| Tomvikt | 5,4 kg |
| Levereras Inklusive Gasol | Ja |
Landmann Regulatorset SE - 29 mbar
| Varumärke | Landmann |
|---|---|
| Gastryck | 29 mbar (max 16 bar inkommande tryck) |
| Längd på slang | 0,8 m |
Landmann Pure grilltång
| Varumärke | Landmann |
|---|---|
| EAN/GTIN | 4000810136247 |
| Längd | 46,5 cm |
| Material | Rostfritt stål |
Landmann Pure grillspade
| Varumärke | Landmann |
|---|---|
| EAN/GTIN | 4000810136216 |
| Längd | 42 cm |
| Material | Rostfritt stål |
Landmann Pure grillgaffel
| Varumärke | Landmann |
|---|---|
| EAN/GTIN | 4000810136230 |
| Längd | 42 cm |
| Material | Rostfritt stål |











