Paketpris Hällmark Traktörhäll 70 cm
Det ursprungliga priset var: 6038 kr.5859 krDet nuvarande priset är: 5859 kr.
Vi har gjort ett paketerbjudande med våran mest exklusiva stekhäll från Hällmark tillsammans med allt du behöver, inklusive en fylld gasolflaska. Bara att montera och börja laga mat!
Beskrivning
Det högkvalitativa setet från Hällmark innehåller allt du behöver för framgångsrik utomhusmatlagning. Den multifunktionella stekhällen är bekväm att arbeta med, tack vare sin storlek och höga kvalité. Hällmarks traktörhäll har en 5 cm högkant som ger dig optimala förutsättningar för tillagning av grytor, wok och paella.
En livslång kamrat!
Stekhällen är tillverkad av högklassigt varmvalsat stål och handtagen är av kromat fjäderstål. Ytan poleras med sand under högt tryck varefter de sprayas med en matolja som värms in i stålet under väldigt hög temperatur, vilket ger bästa möjliga stekyta och minimerar risken för rostangrepp.
Ytterligare information
Hällmark Traktörhäll 70 cm
| Varumärke | Hällmark |
|---|---|
| EAN/GTIN | 7340115488106 |
| Diameter | 70 cm |
| Material | Varmvalsat stål |
Gasolbrännare Hällmark 60 cm
| Varumärke | Hällmark |
|---|---|
| EAN/GTIN | 7340115487093 |
| Effekt Gasol | 21 kW |
| Höjd | 80 cm |
| Diameter | 60 cm |
| slanganslutning | 10 mm |
Gasolflaska PC10 Inklusive Gasol
| Varumärke | HEXAGON RAGASCO |
|---|---|
| Riskvärde | ADR 30 |
| Flaskvolym | 23,8 Liter |
| Gasolinnehåll | 10 kg |
| Material | Komposit / Plast (Glasfiberarmerad polymer) |
| Höjd | 59 cm |
| Diameter | 30,5 cm |
| Totalvikt inklusive gasol | 15,4 kg |
| Tomvikt | 5,4 kg |
| Levereras Inklusive Gasol | Ja |
Hällmark 47 cm Stekspade
| EAN/GTIN | 7340115488380 |
|---|---|
| Varumärke | Hällmark |
Regulatorset 30mbar 2,0m Ø10mm
| Kapacitet | 1.5 kg / h |
|---|---|
| Storlek Gasolregulator | Ø 63 mm |
| Gastryck | 30 mbar |
| Längd på slang | 2 meter |
| Diameter | 10 mm |
| Rekommenderad gasoltub | Alla P-flaskor (PC10, P11, PC5 osv) |
| EAN/GTIN | 5704122013294 |
Manualer
Läs manual här: Manual Stekhäll Hällmark