Paketpris Terrassvärmare Nova, Svart
Det ursprungliga priset var: 6509 kr.4719 krDet nuvarande priset är: 4719 kr.
Vi har plockat ihop ett paketerbjudande för dig som behöver värma upp en större yta på din uteplats. Få en komplett uppsättning av Terrassvärmare Nova med dess viktigaste tillbehör! Allt du behöver direkt hem till dörren.
Otroligt bra erbjudande! När du köper detta paketet så får du en fylld gasolflaska på köpet. Spara 1790 kr! 🔥
Beskrivning
Terrassvärmare Nova är perfekt för den som vill ha riktigt bra värme kombinerat med hög mysfaktor med den levande lågan. Förläng säsongen på uteplatsen med den eleganta terrassvärmaren Nova från Gasoltuben. En gasoldriven värmare som kombinerar effektiv värme med en imponerande, levande låga. Den spiralformade flamman skapar en unik atmosfär som både värmer och förhöjer känslan på altanen, i trädgården eller i uterummet.
Ett paket för dig som
- Inte vet vilka tillbehör som behövs
- Tycker det är bekvämt att få ett komplett set
- Inte har tiden att hämta dina paket på flera olika ombud
- Gillar att spara en extra slant?
- Vill lämna ansvaret till riktiga proffs!
Paketerbjudande
Vi har plockat ihop ett paketerbjudande för dig som behöver värma upp en mindre yta på din uteplats. Få ett kompletta uppsättningar av Terrassvärmare Nova med dess viktigaste tillbehör! Allt du behöver direkt hem till dörren, till ett rabatterat pris!
Paketet innehåller:
1x Terrassvärmare Nova, Svart -13 kW
1x Överdrag Terrassvärmare Nova
1x Regulatorset 30mbar 0,8m Ø8mm
1x Gasolflaska Pc10 Inklusive Gasol
Ytterligare information
Terrassvärmare Nova, Svart -13 kW
| Effekt Gasol | 5-13 kW |
|---|---|
| Gastryck | 30 mbar |
| Syrgaskontroll | Nej |
| Tippskydd | Om värmaren skulle tippa mer än 45 grader bryts gastillförseln |
| Tändsystem | Piezotändning |
| Material | Aluminium |
| Färg | Svart |
| Höjd | 180 cm |
| Bredd | 46 cm |
| Bredd Reflektor | 54 cm |
| Rekommenderad gasoltub | PC10 |
| Gasolförbrukning | 945 g/h |
| Vikt | 15 kg |
| Modell terrassvärmare | Golvmodell, Öppen låga |
| Användningsområde | Utomhusbruk |
| EAN/GTIN | 7381000000012 |
| Varumärke | Gasoltuben |
Regulatorset 30mbar 0,8m Ø8mm
| Kapacitet | 1.5 kg / h |
|---|---|
| Storlek Gasolregulator | Ø 63 mm |
| Gastryck | 30 mbar |
| Längd på slang | 0,8 m |
| Diameter | 8 mm |
| Rekommenderad gasoltub | Alla P-flaskor (PC10, P11, PC5 osv) |
| EAN/GTIN | 5704122005336 |
Gasolflaska PC10 Inklusive Gasol
| Varumärke | HEXAGON RAGASCO |
|---|---|
| Riskvärde | ADR 30 |
| Flaskvolym | 23,8 Liter |
| Gasolinnehåll | 10 kg |
| Material | Komposit / Plast (Glasfiberarmerad polymer) |
| Höjd | 59 cm |
| Diameter | 30,5 cm |
| Totalvikt inklusive gasol | 15,4 kg |
| Tomvikt | 5,4 kg |
| Levereras Inklusive Gasol | Ja |





