Paketpris Terrassvärmare Sahara Fokus Rostfri, Large
Det ursprungliga priset var: 15350 kr.12496 krDet nuvarande priset är: 12496 kr.
Vi har gjort ett paketerbjudande med en av marknadens mest kvalitativa terrassvärmare tillsammans med dess viktigaste tillbehör! Allt du behöver direkt hem till dörren.
Beskrivning
Terrassvärmare Sahara Fokus är någonting för dig som inte vill elda för kråkorna. Vi är stolta återförsäljare till denna banbrytande terrassvärmaren för utomhusbruk av högsta kvalitet. Passar perfekt på terrassen eller uteserveringen. 2 års garanti!
Unika fördelar
- Justerbar värmeledningsreflektor, styr all värme exakt var du vill ha den
- Extra bred och djup reflektor för förbättrat vindskydd
- Brännaren och reflektorn är helt tillverkad i rostfritt.
- Lätt att förflytta tack vare hjulen som är placerade på foten till terrassvärmare.
- Hög effekt på 13 kW
- Slang och regulator ingår!
- 2 års garanti!
Ytterligare information
Terrassvärmare Sahara Fokus 13kW Rostfri
| Effekt Gasol | 13 kW |
|---|---|
| Gasolförbrukning | 936 g/h (max effekt) |
| Gastryck | 30 mbar |
| Tippskydd | Om värmaren skulle tippa mer än 45 grader bryts gastillförseln |
| Tändsystem | Piezotändning |
| Material | Rostfritt stål |
| Höjd | 220 cm |
| Diameter reflektor | 86,5 cm |
| Vikt | 23 kg |
| Färg | Rostfri |
| Användningsområde | Utomhusbruk |
| Modell terrassvärmare | Golvmodell |
| Rekommenderad gasoltub | PC10 |
| EAN/GTIN | 5391535340323 |
| Varumärke | Sahara |
Gasolflaska PC10 Inklusive Gasol
| Varumärke | HEXAGON RAGASCO |
|---|---|
| Riskvärde | ADR 30 |
| Flaskvolym | 23,8 Liter |
| Gasolinnehåll | 10 kg |
| Material | Komposit / Plast (Glasfiberarmerad polymer) |
| Höjd | 59 cm |
| Diameter | 30,5 cm |
| Totalvikt inklusive gasol | 15,4 kg |
| Tomvikt | 5,4 kg |
| Levereras Inklusive Gasol | Ja |
Överdrag Terrassvärmare Vulkan och Sahara Fokus
| EAN/GTIN | 5391535340279 |
|---|---|
| Varumärke | Sahara |