Pizzaugn Gozney Arc XL, Svart
Det ursprungliga priset var: 11990 kr.9990 krDet nuvarande priset är: 9990 kr.
Gozney Arc XL är världens mest genomtänkta kompakta utomhuspizzaugn. Arc XL uppnår med lätthet 500 ºC med hjälp av den revolutionerande gasolbrännaren, som är inbyggd i sidan av ugnen. Gasolbrännaren återskapar en äkta eldflamma som rullar över ugnens kupolformade tak och skapar de bästa förutsättningarna för äkta stenugnsbakad pizza.
Endast 6 kvar i lager
Beskrivning
NYHET 2024: Gozney Arc XL är världens mest genomtänkta kompakta utomhuspizzaugn. Arc XL uppnår med lätthet 500 ºC med hjälp av den revolutionerande gasolbrännaren, som är inbyggd i sidan av ugnen. Gasolbrännaren återskapar en äkta eldflamm som rullar över ugnens kupolformade tak och skapar de bästa förutsättningarna för äkta stenugnsbakad pizza.
Fördelar med pizzaugn Gozney Arc XL:
- Indbyggd sidogasolbrännare med Gozneys ikoniska rullande låga
- Mycket rymligt ugnsutrymme på H:17,3 x D:51,7 x B:42,7 cm
- Ugnöppning på H:9,5 x B:42,7 cm
- Kapacitet för en familjepizza (40 cm)
- 20 mm tjockt utbytbart baksten i cordierit
- GozneyShield™-beläggning
- Tät hålrumsisolering av kalcium- och magnesiumsilikatfibrer
- Inbyggd digital termometer
- Elektronisk tändning och reglage
- Tändsticksbehållare medföljer
- Stenjusteringsverktyg och torx-skruvmejsel medföljer
- 1,2 m gasolslang och reglage medföljer
*) Det är oundvikligt att ugnen får spår av användning vid ugnsöppningen efter att den har använts ett tag
Ytterligare information
| Höjd | 33,6 kg |
|---|---|
| Bredd | 52,5 cm |
| Djup | 62,3 cm |
| Vikt | 26,5 kg |
| Ugnsutrymme | B42,7 x H17,3 x D51,7 cm |
| Maxtemperatur | 500 Grader C |
| Pizzastorlek | 40 cm |
| Färg | Svart |
| Drift | Gasolflaska |
| Garanti | 5 års garanti |
| EAN/GTIN | 5056591604818 |
| Varumärke | Gozney |