Sahara Utekök – Medium
Det ursprungliga priset var: 10370 kr.8296 krDet nuvarande priset är: 8296 kr.
Flytta ut matlagningen och bygg ditt drömutekök med Sahara Uteköksö – Medium. Få samma känsla och funktioner som ditt vanliga inomhuskök, men gör det ute under varma sommarkvällar med familj och vänner.
- Rostfri diskho
- Blandare
- Avloppskit
- Rostfri arbetsyta
- Mjukstängande skåpluckor
Beskrivning
Tänk dig att kunna förbereda maten, diska och organisera middagen direkt vid grillen. Undvik att springa fram och tillbaka mellan köket och altanen! Saharas Uteköksö – Medium gör det enkelt och mer roligt att laga mat utomhus och ger dig samma funktioner, känsla och enkelhet som ditt inomhuskök. Saharas utekök är byggd för svenska väder med bänkskivor i rostfritt stål och UV-beständigt färg som håller år efter år.
För dig som söker
- Rinnande vatten och diskho
- Mer arbetsyta
- Mer dold förvaring
- Mer öppen förvaring
- Plats för att förvara gasoltuben
- Få känslan av en riktig köksbänk med diskho, precis som inomhus.
Tips från personalen
Denna kombination går lika bra att använda bredvid varandra, som att ställa dem rygg mot rygg eller placera i vinkel. Samma produkter men med flera helt olika känslor! Vill du få ut ännu mer av ditt utekök? Lägg till en Sahara Uteköksö och få ett ännu större utekök med ännu fler valmöjligheter.
Ytterligare information
Sahara Uteköksö med diskho
| Varumärke | Sahara |
|---|---|
| EAN/GTIN | 5391535341573 |
| Mått (B x H x D) | 92cm x 117cm x 60cm |
| Bänkskiva | Rostfritt stål |
| Material | Förzinkad stål med UV-resistent lack |
| Bänkyta | 92 cm x 60 cm |
| Anslutning vatten | Trädgårdsslangskoppling (Ingår) |
Sahara Uteköksö
| Varumärke | Sahara |
|---|---|
| EAN/GTIN | 5391535341566 |
| Mått (B x H x D) | 92cm x 93cm x 60cm |
| Bänkskiva | Rostfritt stål |
| Material | Förzinkad stål med UV-resistent lack |
| Bänkyta | 92 cm x 60 cm |
Sahara Utekökshylla
| Varumärke | Sahara |
|---|---|
| EAN/GTIN | 5391535341580 |
| Mått (B x H x D) | 60cm x 93cm x 60 cm |
| Bänkskiva | Rostfritt stål |
| Material | Förzinkad stål med UV-resistent lack |
| Bänkyta | 60 cm x 60 cm |











