Gasolkamin Kastvind, Med Fläkt
Det ursprungliga priset var: 2190 kr.1590 krDet nuvarande priset är: 1590 kr.
Kastvind är en av våra absoluta storsäljare och är något för dig som vill ha en bra gasolkamin som värmer gott med säker drift till ett bra pris.
- Värmer upp till 60 kvm
- M3 Rekommenderar
- Luktfri förbränning
- Utrustad med fläkt och värmeelement
I lager
Beskrivning
Värmen från Gasolkamin Kastvind emitteras från keramiska element och ger mycket effektiv strålningsvärme. Kaminen rymmer en 10 kg gasflaska. Enkel värmejustering. C0-2-säkring gör den säker att använda. Den elektriska värmaren och gasolvärmaren kan samköras vilket gör att du snabbt värmer upp ett rum till en behaglig temperatur. 2 års garanti!
Fördelar
- Snabb uppvärmning
- Hög effekt
- Portabel på hjul
- Ren och luktfri förbränning
- Med fläkt, för bättre spridning av värmen.
- Värmer upp till 60 kvm
- Effekt på 4,2 kW
Ytterligare information
| EAN/GTIN | 5704122001260 |
|---|---|
| Effekt Gasol | 4,2 kW |
| Effekt El | 1,2 kW |
| Gasolförbrukning | 110 – 305 g/h |
| Element | Keramisk |
| Tändsystem | Piezotändning |
| Fläkt | Ja – 230V |
| Syrgaskontroll | Ja |
| Mått (B x H x D) | 46 x 76 x 39 (cm) |
| Färg | Svart |
| Vikt | 11 kg |
| Rekommenderad gasoltub | PC10 |
MANUAL
Läs manual här: Manual Gasolkamin Kastvind








