Terrassvärmare Sahara Fokus 13kW Teal
Det ursprungliga priset var: 4490 kr.3367 krDet nuvarande priset är: 3367 kr.
Njut av varma och bekväma utomhuskvällar och förläng utesäsongen med terrassvärmare Sahara Fokus. Med sin unika ställbara ”hatt” riktar du värmen exakt där du behöver den.
- Elektronisk batteritändning
- Experternas favorit
- Ställbar hatt
- 2 års garanti!
I lager
Beskrivning
Sahara X13 Heat Focus är en stilren och effektiv gasolvärmare för uteplatsen som ger behaglig värme under svala kvällar. Med justerbar reflektor kan du enkelt rikta värmen dit den behövs, vilket gör den idealisk för både mindre och medelstora uteplatser. Den robusta konstruktionen i smoky teal och matt svart passar perfekt tillsammans med Sahara BBQ X-Series och bidrar till en enhetlig och modern utomhusmiljö.
Vad våra kunder gillar med Sahara Fokus
- Justerbar värmeledningsreflektor, styr all värme exakt var du vill ha den
- Extra bred och djup reflektor för förbättrat vindskydd
- Brännaren och reflektorn är helt tillverkad i rostfritt.
- Lätt att förflytta tack vare de rejäla hjulen som är placerade på foten till terrassvärmare.
- Hög effekt på 13 kW
- Experternas favorit
- Slang och regulator ingår.
- 2 års garanti!
Ytterligare information
| Effekt Gasol | 13 kW |
|---|---|
| Gasolförbrukning | 936 g/h (max effekt) |
| Gastryck | 30 mbar |
| Tippskydd | Om värmaren skulle tippa mer än 45 grader bryts gastillförseln |
| Tändsystem | Piezotändning |
| Användningsområde | Utomhusbruk |
| Material | Rostfritt stål |
| Höjd | 220 cm |
| Diameter reflektor | 86,5 cm |
| Färg | Blågrön, Teal |
| Rekommenderad gasoltub | PC10 |
| Modell terrassvärmare | Golvmodell |
| Varumärke | Sahara |


